Yeşil Zeytin - Yasin Gurme

YASİN GURME YEŞİL ZEYTİN

YASİN GURME YEŞİL ZEYTİN

Zeytinin erken hasat döneminde toplanmasıyla elde edilen yeşil zeytinler kırma ve çizme yöntemlerine göre isimlendirilir. 

En lezzetli zeytin çeşitlerinden olan kırma zeytin, erken hasat döneminde toplanan yeşil zeytinlerin tek tek zeytin ağacından yapılmış kırma aparatları ve mermer ile zeytin çekirdeği açılarak hiçbir kimyasal ve hızlandırıcı bir ürün kullanmadan tamamen doğal yollarla üretilen bir zeytin çeşididir. Tamamen doğal fermantasyon ile üretilen katkısız dalındaki rengi neyse aynı renk aynı tat ve aynı aromasını koruyarak sadece zeytinin acı suyunu fermantasyon sürecinde atarak tatlanan ürünümüzdür. Olgunlaştırıldıktan sonra içerisinde limon ve tuz eklenerek siz değerli müşterilerimizin sofralarına en doğal haliyle ulaşıyor. 

Erken hasat döneminde toplanan zeytinlerimizin özel makinelerde bıçak yardımıyla el değmeden iki ya da üç yerinden çekirdek kısmına yakın olmayacak şekilde çizikler atılarak elde edilen çizik zeytinimiz suya basılır. Kostik vb herhangi bir kimyasal kullanılmadan sadece suyu değiştirilerek 2-3 aylık bir süreç sonrasında acısını atan zeytinler özenle paketlenerek satışa hazır hale getirilir.

Yüksek miktarda E vitamini içeren yeşil zeytin bu sayede güçlü bir antioksidandır.