Yasin Gurme Dana Sırt Eti - Yasin Gurme

YASİN GURME DANA SIRT ETİ

YASİN GURME DANA SIRT ETİ

Fabrikamızda, Eskişehir, Bursa, Balıkesir, Burdur, Isparta meralarında beslenen ve İslami usullere göre kesimi yapılan, helal Sertifikasına sahip yerli besi dana etleri gerekli tüm denetim raporları, kalite, hijyen kontrolleri yapıldıktan sonra usta kasaplarımız tarafından parçalanarak dananın sırt eti kısmı alınır.

Dananın sırt bölgesinden bifteğin birinci kalitesi Antrikot çıkartılır. Antrikot döküm tava, ızgara ve mangala uygundur. T-Bone steak denilen kısım, sırt bölümünde, bonfile ve kontrfilenin aralarında bulunan etin kemik ile birlikte aldığı isimdir. Izgara veya mangalda pişirilecek şekilde Dana T-Bone Steak en sık tercih edilen et ürünlerinden birisidir. Kontrfile kısmı yağsız, kemiksiz ve bifteklik bir parça olan bonfileye göre biraz daha sıkı yapıda ve serttir. Kalın, orta kalın yada ince olarak dilimlenebilir.

H.A.C.C.P, ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi, ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi, ISO 10002 Müşteri Memnuniyeti ve HELAL GIDA Sertifikaları mevcut olup her yıl yapılan denetimler sonrasında yenilenmektedir.